150 mrtvých po havárii letadla na jihu Francie

Letoun Airbus A320 německé letecké společnosti Germanwings se dnes ráno zřítil ve francouzských Alpách. Tragédii nikdo nepřežil.

Facebooktwittergoogle_plus
Let 4U9525 havaroval poblíž města Digne-les-Bains (foto: Flightradar24)

Let 4U9525 havaroval poblíž města Digne-les-Bains (foto: Flightradar24)

 

Dnes kolem 10.55 se v jihofrancouzských Alpách poblíž města Digne-les-Bains zřítil letoun Airbus A320 německé společnosti Germanwings na pravidelné lince z Barcelony do Düsseldorfu (4U9525). Na palubě letounu bylo 144 pasažérů, 2 piloti a 4 členové posádky. Podle oficiálních informací tragédii nikdo nepřežil.

Mezi oběťmi havárie bylo pravděpodobně 16 studentů a 2 profesoři gymnázia v německém Halternu a také operní pěvci Oleg Bryjak a Maria Radner. Na palubě letadla nebyl podle dostupných informací žádný občan České republiky.

Místo tragédie se nachází v těžko dostupném horském terénu, na místě zasahují stovky záchranářů. Trosky letounu jsou podle záchranářů kteří na místě zasahují rozptýleny v oblasti 2 km2 okolo místa nehody. K tragédii došlo blízko místa, kde se v roce 1953 zřítilo letadlo společnosti Air France.

Příčina tragédie zatím není známá. Na místě už byla objevena černá skříňka, kterou začnou zkoumat experti. Na místo havárie byli v průběhu dne vysláni vyšetřovatelé francouzského úřadu pro letectví a společnosti Airbus. Francouzský úřad pro letectví pak na zítřek ohlásil mimořádnou tiskovou konferenci.

Letadlo řídil zkušený pilot, který za 10 let nalétal pro společnosti Lufthansa a Germanwings přibližně 6 000 letových hodin. Společnosti Lufthansa a Germanwings zřídily pro pozůstalé po obětech tragédie speciální telefonní linku.

 

Zdroj: Germanwings

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!