4. ročník Cestovatelského odpoledne vás vezme za polární kruh

Cestovatelského odpoledne tentokrát představí zájemcům mořský kajaking a také možnosti rybolovu ve Švédsku.

Facebooktwittergoogle_plus
4. ročník Cestovatelského odpoledne slibuje cestu za polární kruh

4. ročník Cestovatelského odpoledne slibuje cestu za polární kruh

 

Skandinávský dům ve spolupráci s Českým centrem Praha a CK Periscope pořádá v sobotu 18. 4. 2015 od 14:00 už čtvrtý ročník tradiční série přednášek s názvem Cestovatelského odpoledne. Tentokrát se mohou zájemci těšit na tipy na rybolov ve Švédsku a Norsku, seznámení s běžnými i neznámými rybami a také na představení v současnosti velice populárního mořského kajakingu a jeho možností.

„Cestovatelské odpoledne je určeno všem, kteří si chtějí zavzpomínat na svou dovolenou na severu Evropy, ale i těm, co se zatím na své první setkání se severskou krajinou teprve těší,“ říká Eliška Zoubková ze Skandinávského domu, organizátorka akce. „Letos divákům přineseme přednášky spojené se snad nejtypičtějším severským živlem – vodou,“ dodává spoluorganizátorka Adéla Šímová, rovněž ze Skandinávského domu.

Program Cestovatelského odpoledne

180 dní s mořským kajakem (180 Day Trip) – Cesta z Prahy až za polární kruh

14.00 – 15.30

Petr “Mejdží” Major návštěvníkům představí svou cestu mořským kajakem na nejsevernější bod Evropy dlouhou 5 000 km. Petr se podělí nejen o fotografie z cesty ale také o povídání o tom, co ho na cestě uchvátilo, s čím se musel “poprat” a jaké zážitky ze Skandinávie se mu vryly do paměti.

Rybaření na Severu – S kajakem za dravými rybami a přírodou Skandinávie

15.30 – 17.00

Jakub Kabát se s návštěvníky podělí o své zážitky z cest za dravými rybami na švédské mořské pobřeží i jezera. Dozvíte se mnoho zajímavého o rybářském kajaku, lovných druzích ryb v brakických vodách Švédska, technikách rybaření i možných rizicích, která na člověka číhají. Zájemci o rybaření v této oblasti také jistě velmi ocení rady, jakými pravidly je třeba se na mořských vlnách řídit.

 

Cestovatelské odpoledne se koná v Českém centru Praha v Rytířské ulici 31. Vstupné na akci stojí 50 Kč (40 Kč pro členy Skandinávského domu).

 

Zdroj: Skandinávský dům

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!