5 věcí, pro které si Bali zamilujete i vy

Láká vás potápění s mantami, žraloky a delfíny? Nebo máte raději surfování a nádherné pláže? To vše si užijete na Bali!

Facebooktwittergoogle_plus

Pohled na východ slunce z vrcholu sopky je nezapomenutelným okamžikem (foto: Lenka Bucharová)

1. Výstup na sopku s originální snídaní

Pohled na východ slunce z vrcholu sopky je nezapomenutelným okamžikem. Na ostrově máte možnost vystoupit na Mount Agung nebo Mount Batur. Při výstupu se budete procházet po vychladlém lávovém poli a nohy se vám zaboří do sopečného prachu. Obvykle se na cestu vydáváte v noci, abyste mohli nad mraky pozorovat východ slunce. Pokud budete mít štěstí, dostanete na snídani vajíčka, která vám průvodce připraví na horkých kamenech.

 

2. Vodopády a krása nedotknuté přírody

Vodopády Git-Git (foto: Lenka Bucharová)

Vodopád Sekumpul (foto: Lenka Bucharová)

Atmosféra nezničené džungle, kde všechno slyšíte, ale nic nevidíte, je jedinečná. Vodopádů je zde několik, ale mezi ty nejzajímavější se řadí Git-Git, který láká hodně turistů. Pokud se vidíte pod masou padající vody, obklopeni pouze přírodou a tichem, sestupte k vodopádu Sekumpul. Cesta je trochu náročnější a čeká vás 343 schodů, ale zážitek bude mnohem lepší. Říká se, že k vodopádu Git-Git nemáte chodit v páru. Pokud zamilovaní k vodopádu sestoupí spolu, do jednoho roku přijde rozchod.

 

3. Duchové a démoni vás budou provázet na cestách

Útesy u chrámu Pura Uluwatu (foto: Lenka Bucharová)

Útesy u chrámu  Pura Uluwatu (foto: Lenka Bucharová)

Duchové a démoni chrání celý ostrov. Bali je jediné místo v Indonésii, kde převládá hinduismus. Při své cestě narazíte na tisíce chrámů, které chrání stavby, oblasti a celé vesnice a města. Jsou to malé svatyňky, které snadno přehlédnete a nedostanete se dovnitř. Pro turisty jsou zde dostupné velké chrámy, které jsou zasvěceny mnoha bohům. Mezi nejvýznamnější patří chrámový komplex Pura Besakih, který ukrývá přes 200 menších chrámů. Vaši pozornost si zaslouží i Pura Uluwatu, kde také narazíte na šedé opičky, které tu žijí. Chrám je vystavěný na útesu a můžete zde sledovat jeden z nejkrásnějších západů slunce, který je doplněný ukázkou Kecak Dance. Musíte ovšem počítat s velkým množstvím turistů.

 

4. Krása pod vodou – šnorchlování a potápění

Stovky ryb proplouvají kolem vás a pod vámi chátrá vrak lodi, který upoutá příběhem o jeho potopení. Černé pláže se rozpínají po celém okolí. Ideální místa na potápění jsou Tulamben, Amed a Kubu. Právě v Tulambenu je k vidění zmíněný vrak U.S. Liberty a to pouze 4 metry pod hladinou. Zdatní plavci se k němu potopí se šnorchlem, ostatní potěší rozsáhlá nabídka potápění s výstrojí a instruktorem. Nechybí vám odvaha? Můžete si zaplavat s mantami, žraloky a delfíny.

 

5. Relaxování na pláži a surfování

Bali Clif, jedna z mnoha krásných pláží na Bali (foto: Lenka Bucharová)

Máte rádi klidné moře, nebo se těšíte až skočíte do první vlny? Jih ostrova vám nabízí obojí. Pokud na surfu stojíte poprvé, vyrazte na Kuta Beach. Užijete si své první zdolání vlny a zároveň nemusíte pádlovat daleko od břehu. Zvládáte surfování s přehledem? Bude pro vás správnou volbou Uluwatu Beach, která je rájem pro zkušené surfaře. Klidné plavání byste si ve velkých vlnách neužili, ale nemějte strach, pláží je tady víc. Pro odpočinek a koupání zamiřte na Jimbaran nebo Sanur, kde je oceán klidnější.

 


 

Praktické informace

Víza

Občané ČR mohou vstupovat a pobývat na území Indonésie (a tedy i Bali) bez víza po dobu 30 dnů. Podmínkou je přílet na jedno z pěti mezinárodních letišť (Soekarno Hatta – Jakarta, Ngurah Rai – Bali, Kualanamu – Medan, Juanda – Surabaya, Hang Nadim – Batam) nebo příjezd na některý z mezinárodních přístavů (Sri Bintan Pura – Tanjung Pinang, Batam Center – Batam, Sekupang – Batam, Nongsa Terminal Bahari – Batam, Marina Teluk Senimba – Batam, Citra Tri Tunas (Harbour Bay) – Batam, Banda Bentan Telani Lagoi – Tanjung Uban, Banda Seri Udana Lobam – Tanjung Uban, Tanjung Balai Karimun – Tanjung Karimun).

Aktuální informace o vízech najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Doprava

Z Prahy a okolních letišť neexistuje přímé letecké spojení na letiště Denpasar Bali. Obvykle jsou dostupné letenky společnosti KLM s přestupem v Amsterdamu, případně s dalším přestupem v Číně, Singapuru nebo v okolí. Další možností může být také let do Džakarty a následný levný a krátký přelet na Bali například s nízkonákladovou společností Air Asia.

Ubytování

Ubytování na Bali je poměrně levné. Není problém najít ubytování v bungalovech nebo hostelech ubytování i za ceny kolem 120 Kč za noc. Pokud vyhledáváte raději luxusnější ubytování, najdete na Bali také bohatou nabídku ubytování v hotelech různých kategorií. 4* hotel se dá sehnat i za ceny okolo 250 Kč za noc!

Kdy jet na Bali

Nejlepší období pro cesty na Bali je od dubna do října. V tuto dobu končí období dešťů, lehce se sníží teploty a fouká příjemný vítr.

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!