Cestovatelský festival Kolem světa už příští týden v Praze

Další ročník známého festivalu Kolem světa začne už příští sobotu v pražském hotelu Clarion.

Facebooktwittergoogle_plus
Festival Kolem světa nabídne i letos spousty zajímavých přednášek

Festival Kolem světa nabídne i letos spousty zajímavých přednášek

 

Známý festival Kolem světa začíná už příští sobotu 18. března v Praze. V hotelu Clarion ve Vysočanech vás čekají dva dny plné zajímavých přednášek a ještě zajímavějších přednášejících. Mezi hlavní hosty festivalu letos patří šejk Awad Bin Sheikh Mejrin, horolezec Radek Jaroš, německý poutník Christoph Rehage nebo český rooftopper Daniel Peřina. Chybět nebude ani bohatý program doprovodných akcí. Na své si tak přijdou nejen cestovatelé, fotografové a dobrodruzi, ale také milovníci tance nebo exotické kuchyně.

V pěti sálech vysočanského hotelu se během celého víkendu představí 70 cestovatelů se svými poutavými projekcemi ze zemí z celého světa. Chybět nebudou oblíbené destinace jako je Nový Zéland, Kanada, Peru či USA, ale také cestovatelské perličky jako třeba Arménie, Bolívie nebo Siberut.70 přednášejících z celého světa

Hlavní hvězdou festivalu bude šejk Awad Bin Sheikh Mejrin z Arabských Emirátů, bratranec korunního prince a milovník cestování. Ve své přednášce povypráví o šestileté cestě kolem světa kterou uskutečnil v rámci projetu Emirates Travellers.

Další velkou hvězdou bude známý horolezec Radek Jaroš, který představí milovníkům hor svůj životní projekt Koruna Himálaje.

Pozvání na festival přijal také Christoph Rehage, německý cestovatel a spisovatel, který přešel Čínu pěšky z východu na západ (celkem 4500 km).

Milovníky divočiny určitě potěší přednáška o životě Mentawajců v zapadlém koutu Indonésie od známého spisovatele a autora knih Josefa Formánka. Vyznavači netradičního způsobu cestování si pak mohou užít zábavné historky z cest kolem světa v českém autě (projekt Big Trip Ladislava Bezděka a Kateřiny Dvořákové), na kajaku srdcem Aljašky (Michal Tyl), s Čezetou po Africe (Vojtěch Hlásný), pohledem z říms mrakodrapů našeho předního rooftoppera, Daniela Peřiny, nebo třeba pěšky jen s batohem za 18 měsíců kolem světa (Pavel Zrzavý a Martina Libřická).

Kompletní program naleznete na webových stránkách festivalu Kolem světa.

 

Radek Jaroš bude vyprávět o svém projektu Koruna Himálaje

Radek Jaroš bude vyprávět o svém projektu Koruna Himálaje

 

Bohatý doprovodný program nejen pro dospělé

Kromě cestovatelských přednášek se můžou návštěvníci těšit například na vystoupení tanečních a uměleckých souborů z Indonésie, Afriky či Jižní Ameriky. Pro milovníky exotické kuchyně bude připraven Exotic food court s nabídkou specialit z celého světa. Nebudou chybět lahůdky z Vietnamu, Indonésie, Afriky, Arménie, Kavkazu, Srí Lanky nebo Indie.

Výstavní prostory v předsálí budou určeny k prezentaci cestovatelských obchodů, fototechniky, vybavení na cesty, knižních publikací, cestovních kanceláří a orientálních obchůdků, které budou nabízet produkty z Mexika, Jižní Ameriky, Asie i Afriky.

Na své si přijdou také rodiny s dětmi. V rámci doprovodných aktivit si děti budou moci vyzkoušet indonéskou batiku, vysypávání obrázků barevnými písky, nechat se namalovat na obličej nebo si zaplést africké copánky. Ty nejmenší děti mohou využít zábavný koutek s prolézačkami a hlídáním v sousedním nákupním centru.

Vstupenky koupíte také on-line

Za jednodenní vstupenku na pražský festival zaplatíte 400 Kč, za vstupenku na oba dny pak 600 Kč. K dispozici budou letos také speciální zlevněné časové vstupenky platné pouze na část programu. Za vstup po 16 hodině zaplatíte 300 Kč, po 18 hodině 200 Kč a po 19 hodině jen 100 Kč.

Vstupenky bude možné zakoupit na místě, objednat si je můžete také on-line.

 

Zdroj: Kolem světa

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!