Cestovatelský podvečer Skandinávského domu už příští sobotu

Přijďte si v sobotu 21. ledna poslechnout přednášky o jižním Švédsku a Islandu!

Facebooktwittergoogle_plus
Krásná krajina islandského vnitrozemí (foto: Jakub Vlček)

Jakub Vlček a Martin Čunát projeli islandské vnitrozemí na kole (foto: Jakub Vlček)

 

V sobotu 21. ledna se bude v Praze konat už šestý ročník akce s názvem Cestovatelský podvečer. Akce pořádaná Severským klubem začíná od 17.30 v Klubu cestovatelů na Masarykově nábřeží. Na programu jsou tentokrát zajímavé přednášky o architektuře jižního Švédska a o cestě na kole vnitrozemím Islandu.

 

Pravěké megality na švédském ostrově Öland (foto: Jan Pešta)

Pravěké megality na švédském ostrově Öland (foto: Jan Pešta)

 

První přednáška architekta Jana Pešty bude pojednávat o památkách ostrovů jižního Švédska. Zavede vás například do středověkého města Visby, nejlépe zachovaného a nejhezčího historického města Severní Evropy na ostrově Gotland, na ostrůvek Fårö známý svými bizarními útesy (raukar) nebo na Öland, ostrov s větrnými mlýni a početnými megality z období pravěku.

Druhá část zaujme hlavně cyklistické nadšence a milovníky divoké islandské přírody. Cestovatel Jakub Vlček povypráví o své druhé cestě na Island, při které s Martinem Čunátem strávili 16 dnů v sedle kola. Projeli přitom islandským vnitrozemím z jihu na sever a zpět. Kromě turisticky známých míst, jakými jsou například Geysir a Jökulsárlón, si prohlédli i málo navštěvovaná místa, například stratovulkán Askja. Povídání Jakuba Vlčka posluchače zavede také do fjordu Siglufjörður na severním konci ostrova, k jezeru Mývatn, k sopce Hekla či do malebné oblasti Landmannalaugar. Chybět nebudou ani cenné praktické rady pro ty, kteří by podobnou cestu rádi podnikli.

Program přednášek

17:30–18:30 Jan Pešta: Památky a zajímavosti švédských ostrovů
19:00–20:00 Jakub Vlček: Na kole mezi sopkami

Vstupenky

Vstupné na Cestovatelský podvečer je 60 Kč pro nečleny a 50 Kč pro členy Skandinávského domu.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu je doporučeno rezervovat vstupenky e-mailem na adrese filip@klubcestovatelu.cz a to nejpozději do soboty 21. 1. 2017 9:00. Platba vstupenek proběhne na místě v hotovosti (Masarykovo nábřeží 22, Praha 1).

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!