Chystáte se do zahraničí? Dejte o tom vědět DROZDovi

Informujte Ministerstvo zahraničních věcí o plánech vaší cesty. V případě problémů vám může pomoct!

Facebooktwittergoogle_plus
Systém DROZD Ministerstva zahraničních věcí

Systém DROZD Ministerstva zahraničních věcí

 

DROZD je zkratkou pro velice zajímavý projekt Ministerstva zahraničních věcí s názvem Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí. Jde o jednoduchý on-line formulář, ve kterém mohou cestovatelé dobrovolně poskytnout Ministerstvu zahraničních věcí informace o tom, kde se plánují na svých cestách pohybovat.

Uvedené informace pak slouží Ministerstvu zahraničních věcí k poskytování rychlé pomoci občanům v nouzi a umožňují jim účinně organizovat pomoc například v případě přírodních katastrof, nepokojů nebo jiných nepředvídatelných problémů.

Blíží se problém? Ministerstvo vás upozorní

Na cestách je člověk často odříznutý od všech zdrojů informací. Kvůli tomu se tak často vůbec nedozví o hrozícím nebezpečí a nemá šanci se na situaci nemůže připravit a včas zareagovat. Systém DROZD za cestovatele tento problém řeší.

V případě, že dojde k jakémukoliv problému v oblasti, ve které byste se měli podle vyplněného formuláře pohybovat, DROZD vám pošle e-mail a SMS zprávu. Díky tomu okamžitě získáte důležité informace, případně budete včas varováni před hrozícím nebezpečím.

Zaregistrujte se, je to snadné

Registrovat se můžete na webové adrese drozd.mzv.cz, registrace je velmi snadná. V on-line formuláři nejprve vyplníte informace o sobě a své kontaktní údaje. Dále můžete přidat informace o spolucestujících, kteří se do zahraničí chystají s vámi.

Po přidání spolucestujících vyplníte ve formuláři kontakty na blízké osoby v České republice. Jsou to osoby, které bude Ministerstvo zahraničních věcí kontaktovat v případě, že dojde k nějakému problému.

V poslední části formuláře vyplníte velmi jednoduchý itinerář cesty, ve kterém zadáte zemi nebo země ve kterých se budete pohybovat a data příjezdu a odjezdu.

Vyplněný formulář lze po odeslání kdykoliv upravit nebo vytisknout. Vytištěný formulář pak můžete například dát členům rodiny aby i oni měli informace o tom, kde se budete pohybovat.

 

Nespoléhejte se na to, že se vám nic nestane. Zaregistrujte se do systému před každou cestou do zahraničí! Nikdy nevíte, kdy to zrovna vám zachrání život.

 

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!