Kam vyrazit na nejhezčí vánoční trhy?

S prvním adventem se otevřely nejkrásnější vánoční trhy v celé Evropě. Poradíme vám, na které se vypravit!

Facebooktwittergoogle_plus
Vánoční trhy ve Vídni jsou jedny z nejhezčích v Evropě (autor: christoph_sammer)

Vánoční trhy ve Vídni jsou jedny z nejhezčích v Evropě (foto: christoph_sammer)

 

Norimberk, Německo

První zmínka o vánočních trzích Christkindlesmarkt pochází z první poloviny 17. století. Na trzích můžete vyzkoušet svařené borůvkové víno, tradiční norimberský perník nebo typické norimberské klobásky opékané na roštu a podávané v housce. Pro děti je na náměstí Hans-Sachs-Platz připraven dětský vánoční trh s poschoďovým kolotočem, parní vláček, dětská pošta nebo například dílničky na výrobu svíček. Speciálním suvenýrem jsou tzv. Zwetschgenmännle, ručně vyráběné figurky ze švestek. Po trzích se můžete také projet poštovním vozem taženým koňmi.

Datum: 25. 11. – 24. 12., 10 – 21 h (na Štědrý den do 14 h).
Místo: Staré Město
Více informací: http://www.christkindlesmarkt.de/en/
Ubytování: Levné ubytování v Norimberku

 

Salcburk, Rakousko

Tradiční trhy známé už od 15. století lákají k návštěvě horského města Salcburk. Trhy se pyšní krásnou lokalitou pod pevností Hohensalzburg a okolo salcburské katedrály. Každou sobotu od 18.30 se tu konají adventní koncert dechové hudby známé jako Turmblasen. Při procházce po trzích vás mohou překvapit příšery známé jako Krampus a Perchten. Tito čerti a zlí duchové obchází trhy a straší zlobivé děti. Kolem katedrály pak probíhá známý běh čertů.

Vánoční trhy v Salcburku

Vánoční trhy v Salcburku (foto: www.christkindlmarkt.co.at, Salzburg)

Datum: 17. 11. – 26. 12.
Místo: Residenzplatz
Více informací: http://www.christkindlmarkt.co.at/
Ubytování: Levné ubytování v Salcburku

 

Vídeň, Rakousko

Vídeň je tradiční destinací pro milovníky vánočních trhů. Ve městě najdete trhy na různých místech, například na náměstí Marie Terezie, před zámkem Schönbrunn, u Spittelbergu nebo nejznámnější starovídeňský trh ve Freyungu v centru města. Starovídeňský trh je pořádán už od roku 1772. Kromě tradičního svařeného vína, sladkostí a skvělého jídla se zde každý den od 16 hodin konají koncerty vánoční hudby. Novinkou jsou dvě velké ledové plochy v okolí Ringstraße a Radničního parku, na kterých si můžete zabruslit.

Datum: 18. 11. – 23. 12.
Místo: Freyung
Více informací: https://www.wien.info/
Ubytování: Levné ubytování ve Vídni

 

Drážďany, Německo

Vánoční trh v Drážďanech známý jako Striezelmarkt se koná už neuvěřitelných 582 let od roku 1434 a jde o nejstarší vánoční trh v celém Německu! Drážďanský Striezelmarkt nabízí bohatý doprovodný program, například 23. Drážďanskou štolovou slavnost, při které bude dvorní mistr pekař krájet obří štolu 1,6 metrů dlouhým nožem. Pro děti je připraven zajímavý program, mohou si vyrobit vánoční dárky, péct cukroví v pekárně, podívat se na loutkové divadlo nebo se projet na kolotoči nebo v dětském vláčku.

Zvláštností místních trhů je vlastní platidlo, drážďanský tolar Striezeltaler. Za 10 eur získáte v infocentru 11 tolarů v hodnotě 1 euro. S tolary pak můžete platit u všech obchodníků na vánočních trzích. Pozor, exkluzivní tolary jsou k dispozici pouze v omezeném množství!

Drážďanské trhy Striezelmarkt (foto: AugustusTours)

Drážďanské trhy Striezelmarkt (foto: AugustusTours)

 

Datum: 24. 11. – 24. 12., 10 – 21 h (na Štědrý den do 14 h).
Místo: Altmarkt, Prager Straße
Více informací: http://www.dresden-weihnachten.info/
Ubytování: Levné ubytování v Drážďanech

 

Budapešť, Maďarsko

Tradiční vánoční trhy na náměstí Vörösmarty v maďarském hlavním městě nabízí klidnější atmosféru k německým a rakouským vánočním trhům. Kromě svařeného vína ve speciálních hrnečcích si můžete pochutnat na skořicovém pečivu Kurtoskalacs, výborných klobásách nebo typických langoších. Na náměstí se také konají pravidelné vánoční koncerty.

 

Datum: 11. 11. – 29. 12.
Místo: Vörösmarty
Více informací: http://www.budapestchristmas.com/
Ubytování: Levné ubytování v Budapešti

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!