LEO Express spouští linku do polského Krakova

Český železniční dopravce LEO Express zahájil 7. listopadu provoz nové linky mezi Prahou a Krakovem.

Facebooktwittergoogle_plus
LEO Express spouští novou linku z Prahy do Krakova. (foto: LEO Express)

LEO Express spouští novou linku z Prahy do Krakova. (foto: LEO Express)

 

Přeprava na nově spuštěné lince bude zajištěna vlaky LEO Express z Prahy do Bohumína, na ty pak budou navazovat nové autobusy, které budou pokračovat přes Gliwice a Katovice až do cílové stanice Krakov. Na celou trasu pak budou cestující potřebovat pouze jedinou jízdenku. Tu je již možno zakoupit v rezervačním systému společnosti.

„Krakov patří podobně jako Praha mezi nejvýznamnější kulturní centra Evropy. Nový spoj je tak  zaměřen  na  cestující,  kteří  hledají  rychlé  a  pohodlné  spojení  mezi  oběma  destinacemi. Zájem  očekáváme  jak  od  turistů,  tak  od studentů  a  cestujících  za  prací  a  obchodem,“ vysvětluje Leoš Novotný, generální ředitel společnosti LEO Express.

Nový autobus na trase Praha - Krakov

Nový autobus na trase Praha – Krakov

 

Vlaky budou na nové trase vyjíždět z Prahy každý den v 7.06, do Krakova dorazí cestující ve 13.20. Opačným směrem bude vyjíždět autobus z Krakova každý den v 6.27 s příjezdem do Prahy ve 12.56. Spoje budou na území ČR stavět ve všech stanicích současného jízdního řádu, v Polsku pak v Gliwicích (Autobusové nádraží – Bosacka 18), Katovicích (Autobusové nádraží – Piotra Skargi 1) a v Krakově (Europa centralna – KFC Rondo – Okrezna 32A).

Nová linka z Prahy do Krakova je v provozu každý den. (foto: LEO Express)

Nová linka z Prahy do Krakova je v provozu každý den. (foto: LEO Express)

 

WiFi i v Polsku a občerstvení zdarma

V autobusech, které budou na nové trase jezdit, budou cestujícím k dispozici pohodlné kožené sedačky, denní tisk, teplé a studené nápoje a drobné občerstvení zdarma. Autobusy budou také vybaveny bezplatným WiFi připojením nejen na území ČR ale i v Polsku.

Cena jízdenek na nové trase je 599 Kč, při včasném nákupu je však možné jízdenky koupit za akční cenu 399 Kč. Jízdenky je možné rezervovat na webu společnosti LEO Express.

 

Zdroj: LEO Express

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!