Levné destinace v roce 2015 podle Lonely Planet

Deset levných destinací, do kterých můžete v roce 2015 vyrazit, pokud máte omezený rozpočet na cestování.

Facebooktwittergoogle_plus
Jednou z destinací je i Samoa. (foto: mikigroup, CC BY 2.0)

Jednou z destinací je i Samoa. (foto: mikigroup, CC BY 2.0)

 

Společnost Lonely Planet každoročně zveřejňuje vlastní seznam deseti levných destinací pro následující rok. Pro rok 2015 byly vybrány následující destinace:

1. Tunisko

Severoafrická země v poslední době zlepšila bezpečnost a snaží se nalákat zpět turisty k návštěvě. I díky tomu si země zachovává stále nízké ceny a zatím nízký počet návštěvníků. Do Tuniska se lze levně dostat s charterovými lety z Německa například do letoviska Monastir nebo na ostrov Džerba. Ubytování v hostelech v Tunisku seženete od 150 Kč / noc.

Tunisko se snaží nalákat zpět turisty. (foto: archer10 (Dennis))

Tunisko se snaží nalákat zpět turisty. (foto: archer10 (Dennis), CC BY 2.0)

2. Jižní Afrika

Jižní Afrika nabízí stabilně nižší ceny, krásnou divokou přírodu, levné cestování a ubytování za dobré ceny. Ubytování v hostelech v Jižní Africe seženete od 170 Kč / noc.

3. Šanghaj

Známé čínské velkoměsto nabízí cestovatelům dobré ceny ubytování, velmi levné jídlo na ulici i v restauracích a zároveň jde o velmi bezpečnou destinaci. Ubytování v hostelech v Šanghaji seženete od 190 Kč / noc.

Šanghaj je moderní a přesto velmi levné velkoměsto. (foto: Mike Behnken)

Šanghaj je moderní a přesto velmi levné velkoměsto. (foto: Mike Behnken, CC BY 2.0)

4. Samoa

Samoa nabízí cestovatelům krásné opuštěné pláže, křišťálově čistou vodu, skvělé místní pouliční jídlo a krásnou přírodu Oceánie. Ubytovat se můžete například v pobřežních chatkách u místních rodin.

5. Bali

Bali je už dlouho mekkou surfařů a všech cestovatelů, kteří hledají teplo, krásné pláže, odpočinek a nízké ceny. I přes značný turistický boom v posledních letech si Bali nízké ceny stále zachovává. Ubytování v hostelech na Bali seženete od 134 Kč / noc.

6. Uruguay

Urugay, jediný zástupce Jižní Ameriky v seznamu Lonely Planet, může být pro cestovatele zajímavou alternativou k populární Brazílii. Země nabízí návštěvníkům krásnou přírodu, světově proslulé steaky, pulzující hlavní město Montevideo, příjemné pláže a hlavně vyšší bezpečnost než Brazílie. Ubytování v hostelech v Uruguai seženete od 184 Kč / noc.

7. Portugalsko

Jedna ze dvou evropských destinací v seznamu. Portugalsko svým návštěvníkům nabízí krásné pláže, dobré surfování, skvělé jídlo i krásnou přírodu při cenách srovnatelných s českými. Ubytování v hostelech v Portugalsku seženete od 200 Kč / noc.

Portugalsko láká návštěvníky nejen na krásné pláže. (foto: Cestovatelskénoviny.cz)

Portugalsko láká návštěvníky nejen na krásné pláže. (foto: Cestovatelskénoviny.cz)

8. Tchaj-wan

Tchaj-wan je levnou variantou k místům, jakými jsou Hong Kong, Soul nebo Tokyo. Cestovatelům nabízí nízké ceny ubytování, levnou a moderní dopravu a levnou místní kuchyni. Ubytování v hostelech na Tchaj-wanu seženete od 228 Kč / noc.

9. Rumunsko

Rumunsko je ideální destinací nejen pro milovníky hor a turistiky. Doprava, ubytování i jídlo jsou na evropské poměry levné a země je díky své vzdálenosti z České republiky atraktivní destinací. Ubytování v hostelech v Rumunsku seženete od 165 Kč / noc.

10. Burkina Faso

Tato africká země je pravděpodobně nejexotičtější ze všech destinací. Na cestovatele zde čekají barevné místní trhy, hlavní město Ouagadougou plné zábavy ale také překvapivě dobré pozorování divokých zvířat a to vše za ceny lepší než v jiných afrických zemích.

Burkina Faso je asi nejexotičtější zemí v seznamu. (foto: Alfred Weidinger)

Burkina Faso je asi nejexotičtější zemí v seznamu. (foto: Alfred Weidinger, CC BY 2.0)

 

Zdroj: Lonely Planet

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!