Myanmar zavádí e-víza. I pro Čechy

Barma včera oznámila spuštění on-line žádostí o elektronická víza pro více než čtyři desítky zemí. Česká republika je jednou z nich!

Facebooktwittergoogle_plus
Barma si od elektronických víz slibuje příliv turistů do země. Ilustrační foto (autor: paularps)

Barma si od elektronických víz slibuje příliv turistů do země. Ilustrační foto (autor: paularps)

 

Obyvatelé 43 zemí světa (včetně České republiky) mohou nově žádat o elektronické vízum na adrese evisa.moip.gov.mm. Elektronická víza opravňují cestovatele ke vstupu do země pouze na letišti v hlavním městě Rangúnu. Služba je tak nepoužitelná pro ty, kteří chtějí do Barmy vstoupit po zemi.

Cena žádosti o vízum je 50 dolarů, částku je možné zaplatit on-line platebními a debetními kartami Visa a MasterCard. Žádost o vízum bude vyřízena nejpozději do pěti pracovních dnů. V případě kladného vyřízení žádosti je nutné vstoupit do země během následujících 3 měsíců. Vízum opravňuje k jednomu vstupu do země na 28 dní.

Barmská vláda si od tohoto kroku slibuje pokračování trendu růstu počtu turistů. V roce 2013 zemi navštívily více než 2 miliony turistů, což bylo téměř jednou tolik než v roce 2012. V roce 2015 vláda očekává příjezd 3 milionů turistů a v roce 2020 jich očekává až 7 milionů.

 

Zdroj: Ministry of Immigration and Population of Burma

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!