Na Island bude z Prahy létat nově i Wizz Air

Wizz Air dnes oznámil spuštění nové přímé linky z Prahy do Reykjavíku. Bude tak přímým konkurentem ČSA.

Facebooktwittergoogle_plus
Pozorování papuchalků je unikátním islandským zážitkem (foto: Cestovatelskénoviny.cz)

Pozorování papuchalků je unikátním islandským zážitkem (foto: Cestovatelskénoviny.cz)

 

Milovníci krásné a divoké islandské přírody mají další důvod jásat. Maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air dnes totiž oznámil spuštění nové přímé linky z Prahy do Keflavíku.

Za poslední dva měsíce jde už o druhou novou přímou linku z Prahy na Island. Na konci listopadu oznámila společnost ČSA spuštění úplně první přímé linky na Island, kterou bude provozovat od června 2017.

Wizz Air začne na nové lince létat 31. května a bude na ní provozovat dva lety týdně. Odlet z Prahy bude vždy ve středu a v neděli v 6.30. Z Keflavíku pak bude odlet ve stejných dnech v 9.20. Časy letů Wizz Air jsou tak oproti ČSA mnohem praktičtější – České aerolinie odlétají z Prahy ve 21.55 a z Keflavíku v 0.40.

Na Island za 1 339 Kč

Podle informací Wizz Air budou ceny letenek začínat na 1 339 Kč za jednosměrnou letenku. V rezervačním systému je již možné letenky na nové trase rezervovat, za uvedenou cenu je k dispozici několik termínů na konci října.

Nejlevnější zpáteční letenka se nyní dá pořídit za 3 868 Kč na termín od 18. do 22. října. Oproti konkurenční lince ČSA jde o vynikající cenu, letenky ČSA jsou totiž k dispozici průměrně za dvojnásobek. Navíc se dá očekávat, že se v průběhu roku objeví zajímavé akční nabídky a letenky tak půjde koupit za ještě nižší ceny.

Kromě nového spoje ČSA z Prahy se lze na Island dostat například s aeroliniemi WOW air, German Wings nebo Air Berlin. Wizz Air provozuje také lety z Budapešti nebo z Katovic.

V případě akčních nabídek lze nyní sehnat z Německa, Polska nebo Maďarska zpáteční letenky na Island i za cenu pod 3 000 Kč! Je ale pravděpodobné, že za podobnou cenu budou dostupné i letenky Wizz Airu z Prahy.

 

Zdroj: WizzAir

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!