Nejbezpečnější letecké společnosti pro rok 2015

Společnost AirlineRatings.com zveřejnila seznam 10 nejbezpečnějších leteckých společností.

Facebooktwittergoogle_plus
Qantas jsou opět nejbezpečnějšími aeroliniemi světa (foto: Qantas)

Qantas jsou opět nejbezpečnějšími aeroliniemi světa (foto: Qantas)

Společnost AirlineRatings.com, která od roku 2013 hodnotí bezpečnost leteckých společností, zveřejnila v pátek seznam nejbezpečnějších leteckých společností a nejbezpečnějších nízkonákladových leteckých společností pro rok 2015.

Ze 449 hodnocených leteckých společností dosáhlo 149 společností hodnocení sedmi hvězdiček (tedy nejvyšší možné), naproti tomu téměř 50 společností získalo pouze 3 a méně hvězdiček. Jedinou hvězdičku za bezpečnost získaly dokonce čtyři letecké společnosti a to Kam Air (Afghánistán), Nepal Airlines (Nepál), Scat (Kazachstán) a Tara Air (Nepál).

Nejbezpečnější letecké společnosti

V čele žebříčku je stejně jako loni australská společnost Qantas. Tato společnost je podle redaktorů AirlineRatings.com za svou 94letou historii jedničkou v bezpečnosti a je označována za nejzkušenější leteckou společnost světa.

Qantas je také lídrem v oblasti real-time monitoringu motorů všech strojů společnosti za použití satelitní komunikace. Letecká společnost je tak schopna detekovat problémy ještě před tím, než může dojít k ohrožení bezpečnosti.

Dalšími leteckými společnostmi v žebříčku jsou (seřazeno abecedně) Air New Zealand, British Airways, Cathay Pacific Airways, Emirates, Etihad Airways, EVA Air, Finnair, Lufthansa a Singapore Airlines.

Nejbezpečnější nízkonákladové letecké společnosti

Server AirlineRatings.com letos zveřejnil také žebříček 10 nejbezpečnějších nízkonákladových společností světa. Jsou to (seřazeno abecedně) Aer Lingus (Irsko), Alaska Airlines (USA), Icelandair (Island), Jetblue (USA), Jetstar (Austrálie), Kulula.com (Jižní Afrika), Monarch Airlines (Anglie), Thomas Cook (Anglie), TUIfly (Německo) a WestJet (Kanada).

Podle serveru AirlineRatings.com mají nízkonákladové společnosti i přes jejich velké množství vynikající bezpečnostní záznamy.

2014 černým rokem letecké dopravy

Rok 2014 byl bezpochyby velice špatným rokem pro letectví. Došlo k 21 tragickým haváriím ve kterých přišlo o život 986 osob, což je více než 10letý průměr. Díky nejvyššímu počtu letů v historii (27 milionů letů a 3,3 miliard pasažérů) a počtu 21 havárií byl však tento poměr v uplynulém roce rekordně nízký.

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...
Comments
  1. Spoky

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!