Největší saunu na světě najdete v norské Arktidě

Na ostrově Sandhornøya na západě Norska byla otevřena největší sauna na světě.

Facebooktwittergoogle_plus
Nová sauna u města Sandhornøya (foto: Agora Sauna at Salt, Bodø, Norway, (c) Martin Losvik, courtesy www.salted.no)

Nová sauna u města Sandhornøya (foto: Agora Sauna at Salt, Bodø, Norway, (c) Martin Losvik, courtesy www.salted.no)

 

Norský kulturní projekt SALT nedávno otevřel největší veřejnou saunu na světě s názvem Agora. Ta se nachází za severním polárním kruhem, na malém norském ostrově Sandhornøya.

Nově otevřená sauna s vlastním barem je schopna pojmout více než 100 lidí. Plně prosklená čelní stěna nabízí návštěvníkům úžasné výhledy přímo na vody Severního ledového oceánu. Vnitřní prostory sauny byly navrženy ve formě amfiteátru, prostor je tak využíván k častým odpoledním kulturním akcím.

V areálu se nachází též místo pro živé koncerty, galerie a několik malých domečků s prosklenými střechami, ve kterých se mohou návštěvníci ubytovat. To vše je navrženo s důrazem na moderní severský design ve stylu tzv. fiskehjeller, tedy tradičních přístřešků, které sloužily k sušení ryb.

Pro navození dokonalé atmosféry hraje uvnitř sauny ambientní soundtrack nazvaný Polar Low.  Ten složil speciálně pro novou saunu uznávaný norský muzikant Biosphere, známý svým hudebním stylem arctic ambiente.

Praktické informace

Sauna Agora je otevřena veřejnosti do pozdního září, v případě dobrého počasí bude otevírací doba prodloužena až do podzimu.

Vstupné do sauny stojí 155 norských korun (přibližně 465 Kč), v ceně je zapůjčení ručníku.

V areálu je možné ubytovat se v chatkách za 1 900 norských korun (přibližně 5 700 Kč), za 200 kr (600 Kč) se můžete ubytovat v karavanu a za 150 kr (450 Kč) ve stanu.

TIP na levné letenky do Bodø
Na serveru Letenkovník.cz naleznete zpáteční letenky z Prahy do Bodø za ceny od 4 000 Kč!

Na ostrov Sandhornøya se dostanete lodí z města Bodø. Cesta trvá přibližně 20 – 30 minut. Do Bodø se pak dostanete letecky s přestupem v norském Oslu například s nízkonákladovou společností Norwegian.

 

 

Zdroj: TZ SALT

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...
Tagy:

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!