Nenechte si ujít cestovatelský festival Kolem světa

Čtvrtý ročník oblíbeného cestovatelského festivalu Kolem světa začíná už zítra.

Facebooktwittergoogle_plus
Cestovatelský festival Kolem světa právě začíná.

Cestovatelský festival Kolem světa právě začíná.

 

Známý festival cestovatele Karla Wolfa se letos na jaře koná v Plzni ve dnech 27. – 28. února a následně v Praze ve dnech 14. – 15. března. Hlavním hostem festivalu je tentokrát německý dobrodruh Christoph Rehage, který přešel Čínu pěšky napříč z východu na západ.

Projekce, tanec a exotická kuchyně

V rámci festivalu se můžete těšit na komentované projekce z Asie, Afriky, Jižní Ameriky a dokonce i Antarktidy v podání celkem 50 hostů z České republiky a zahraničí. Pro návštěvníky jsou kromě přednášek připraveny také přehlídky tradičních tanců nebo ochutnávky exotických jídel.

Plzeň s Honzou Trávníčkem

Plzeňská část festivalu začíná v pátek 27. února v 18.00 v Měšťanské besedě přednáškou známého fotografa Jana Březiny na téma Magický Island a pokračuje až do pozdního sobotního večera. Mezi nejzajímavější hosty bude určitě patřit známý český horolezec Honza “Tráva” Trávníček se svou přednáškou Expedice K2 s Radkem Jarošem. Těšit se ale můžete také na povídání o Galapágách, Papui, Tibetu nebo Lesothu.

Cesta napříč Čínou v Praze

Hlavní hvězdy letošní jarní části festivalu se ale představí v Praze. Pražská část festivalu začíná v sobotu 14. března v 10.00 a pokračuje až do neděle 19.00 a to v Národním domě na Smíchově.

Největší hvězdou celého festivalu pak bude německý dobrodruh Christoph Rehage. Ten se proslavil svou pěší cestou napříč Čínou, která trvala jeden rok, Christoph při ní ušel celkem 4 646 km a každý den fotil svůj stále zarostlejší obličej. Tak vzniklo dnes už legendární video The Longest Way 1.0, které má na Youtube 7 949 431 zhlédnutí.

Mezi další hvězdné hosty patří například Leon McCarron který přešel Velkou arabskou poušť a na festivalu představí svůj nový projekt cesty podél nejdelší íránské řeky Kárun, nebo známý slovenský režisér, scénárista a cestovatel Pavol Barabáš, držitel spousty mezinárodních ocenění za outdoorové a extrémní filmy.

Plavba z Arktidy na Antarktidu na historické plachetnici

Plavba z Arktidy na Antarktidu na historické plachetnici

 

Kromě hlavních hostů se můžete také těšit na přednášky o Aljašce, Yukonu, Špicberkách, Gambii, Tasmánii a dalších destinací. Za zhlédnutí bude určitě stát také přednáška Michala Kalmana o plavbě z Arktidy na Antarktidu na historické plachetnici.

 

 

Za jednodenní vstupenku na pražský festival zaplatíte 400 Kč (v předprodeji 350 Kč), za vstupenku na oba dny pak 600 Kč (v předprodeji 550 Kč). Vstupenky bude možné zakoupit od 2. března v Národním domě na Smíchově nebo on-line na webových stránkách festivalu www.kolemsveta.cz.

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!