Praha je podle cestovatelů pátou nejlepší destinací světa

České hlavní město v anketě serveru TripAdvisor předběhlo Londýn, Řím i Paříž. Zvítězilo marocké město Marrákeš.

Facebooktwittergoogle_plus
Marrákeš je podle cestovatelů nejlepší destinací světa (foto: martinvarsavsky)

Marrákeš je podle cestovatelů nejlepší destinací světa (foto: martinvarsavsky)

 

Společnost TripAdvisor, provozovatel největšího portálu s cestovatelskými recenzemi zveřejnil výsledky ankety 2015 Travellers’ Choice. V ní zvolili cestovatelé nejlepší destinace světa pro rok 2015. Na skvělém 5. místě se v anketě umístila Praha a předběhla tak dokonce taková města jakými jsou Londýn, Řím nebo Paříž.

1. Marrákeš (Maroko)

Jihomarocké město Marrákeš je právem nejnavštěvovanějším městem Maroka. Od roku 1985 je město zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nejkrásnější částí Marrákeše je medina (neboli staré město) s impozantní mešitou Koutubia

2. Siem Reap (Kambodža)

Město Siem Reap je branou do slavného Angkoru, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii. Nachází se zde zhruba 1 000 památek včetně nejznámnějšího chrámu Angkor Vat, který byl postaven na začátku 12. století a je považován za nejrozlehlejší náboženský komplex na světě.

Chrámový komplex Angkor Vat v Kambodže (foto: arielski)

Chrámový komplex Angkor Vat v Kambodže (foto: arielski)

3. Istanbul (Turecko)

Turecký Istanbul je velkoměstem rozkládajícím se na dvou kontinentech – v Evropě a v Asii. Díky tomu se zde mísí dvě velmi odlišné kultury. V jedné části města tak můžete procházet rušné ulice plné moderních obchodů a barů a jen přes řeku se ztrácet v arabských bazarech plných nejrůznějších koření.

4. Hanoj (Vietnam)

Hanoj je historickým a kulturním hlavním městem Vietnamu. Můžete zde obdivovat početné chrámy a pagody. Mezi nejznámnější z nich patří Pagoda na jednom sloupu, jejíž původ sahá až do 11. století.

5. Praha (ČR)

Cestovatelé zvolili Prahu pro svůj bohémský půvab a pohádkové skvosty jako ideální destinaci pro ty, kteří se již nabažili pláží a chtějí se ponořit do kultury nebo strávit večer v jedné ze stylových sklepních hospůdek v historickém centru města.

6. Londýn (Anglie)

7. Řím (Itálie)

8. Buenos Aires (Argentina)

9. Paříž (Francie)

10. Kapské město (JAR)

Na dalších příčkách se umístila města New York (USA), Zermatt (Švýcarsko), Barcelona (Španělsko), Göreme (Turecko), Ubud (Indonésie), Cusco (Peru), Petrohrad (Rusko), Bangkok (Thajsko), Káthmándú (Nepál), Athény (Řecko), Budapešť (Maďarsko), Queenstown (Nový Zéland), Hongkong (Čína), Dubaj (Spojené arabské emiráty) a Sydney (Austrálie).

 

Zdroj: TripAdvisor

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!