První Legoland na Středním východě bude stát v Dubaji

V roce 2016 bude v Dubaji otevřen komplex zábavních parků, jehož součástí bude i nový Legoland.

Facebooktwittergoogle_plus
Nový Legoland v Dubaji bude už sedmým na světě. Ilustrační foto (autor: seanosh, CC BY-SA 2.0)

Nový Legoland v Dubaji bude už sedmým na světě. Ilustrační foto (autor: seanosh, CC BY-SA 2.0)

 

Dubajská společnost Meraas Holding na začátku září oznámila své plány na stavbu komplexu Dubai Parks & Resorts. Podle dostupných informací půjde o kombinaci tří zábavních parků a přilehlých rezortních služeb, jakými budou například tematický rodinný hotel, nebo komplex restaurací a obchodů. Jedním z plánovaných zábavních parků bude i Legoland, první na Středním východě.

Jeho Výsost šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, který projekt zaštítil, uvádí, že by měl nový zábavní park přispět k plánovanému zvýšení počtu turistů z 10 milionů za rok (v roce 2012) na 20 milionů za rok (v roce 2020). Celkový rozpočet projektu je odhadován na 2,73 miliardy dolarů.

Pozemní práce na komplexu započaly již v únoru letošního roku. V první fázi, která by měla být dokončena v roce 2016, budou vybudovány tři zábavní parky: Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai a Legoland. Kromě těchto parků by měla být dokončena stavba vstupní brány do celého komplexu a také rodinný, tematický hotel Lapita.

Nový dubajský Legoland by měl být otevřen v roce 2016. (foto: Legoland.com)

Dubajský Legoland bude otevřen v roce 2016. (foto: Legoland.com)

 

Hollywood, Bollywood a Lego

Park Motiongate Dubai bude sestávat ze čtyř unikátních zón, ve kterých představí návštěvníkům nejznámnější postavy Hollywoodu. Bollywood Parks Dubai bude prvním zábavním parkem na světě věnovaným čistě indickému filmovému Bollywoodu. První Legoland ve Středním východě a sedmý na světě pak bude věnován především dětem od 2 do 12 let.

 

Zdroj: Legoland.com

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!