Španělsko: 5 měst, která musíte vidět

Chcete se podívat do Španělska, ale nevíte kam? Vybrali jsme pro vás 5 měst, která musíte vidět!

Facebooktwittergoogle_plus

1. Barcelona

Barcelona je plná Gaudího modernistických skvostů

Barcelona je plná Gaudího modernistických skvostů

Hlavní město Katalánska a druhé největší město Španělska patří právem k nejnavštěvovanějším městům světa. Barcelona na vás dýchne svou přímořskou atmosférou a rušným životem. Doslova na každém kroku zde narazíte na architektonické výtvory katalánského architekta Antoni Gaudího. Jeho snad nejznámnější stavbou je nedostavěný kostel Sagrada Familia, za návštěvu stojí také park Güell, nebo domy Casa Milà nebo La Casa Batlló. Promenáda Las Ramblas s rušným životem ve dne i v noci vás dovede až na promenádu k moři. Za návštěvu stojí také krásná gotická čtvrť Barri Gòtic ve Starém Městě (Ciutat Vella).


2. Sevilla

Plaza de España v parku María Luisa

Plaza de España v parku María Luisa

Hlavní město Andalusie je krásné, historické místo, ve kterém se mísí maurské a evropské vlivy. Najdete zde největší katedrálu světa s ostatky Kryštofa Kolumba, maurský palác Real Alcázar ze 14. století, věž La Giralda, nebo park María Luisa s krásným náměstím Plaza de España. Při procházce po historickém centru se zastavte v jednom z bezpočtu barů s vynikajícími tapas a vínem a večer si zajděte na představení tradičního flamenca.

3. Granada

Komplex paláců Alhambra je světovým unikátem

Komplex paláců Alhambra je světovým unikátem

I další město z našeho výběru najdete v Andalusii. Dominantou Granady je bezesporu Alhambra, středověký komplex paláců a pevností postavený už ve 13. století. Kromě návštěvy Alhambry (lístky si rezervujte dopředu) byste neměli vynechat prohlídku katedrály ze 16. století, nebo procházku po úzkých arabských uličkách čtvrtí Albaicín a Alcaiceria. Na východ od čtvrti Albaicín najdete pozoruhodnou cikánskou čtvrť Sacromonte známou svými jeskynními domečky a populárními koncerty flamenca. V mnoha granadských barech jsou k nápojům stále zdarma servírovány tapas!

4. Bilbao

Guggenheimovo muzeum moderního umění je dominantou města

Guggenheimovo muzeum moderního umění je dominantou města

Baskické hlavní město Bilbao je španělskou metropolí moderní architektury a kuchyně. V Bilbau se nachází světoznámé Guggenheimovo muzeum americko-kanadského architekta Franka Gehryho, který je spoluautorem Tančícího domu v Praze, nebo třeba známý modernistický komplex Azkuna Zentroa. Milovníky moderní kuchyně nadchnou místní pintxos, propacovanější a modernější verze tradičních španělských tapas.

5. Madrid

Palacio Real je jedním z největších paláců Evropy

Palacio Real je jedním z největších paláců Evropy

Kosmopolitní hlavní město španělska je známé nejen svým divokým nočním životem. V Madridu najdete světoznámá muzea Museo del Prado, Reina Sofía a Thyssen-Bornemisza. Hlavním turistickým místem je náměstí Puerta del Sol, za návštěvu rozhodně stojí také královský palác (Palacio Real), jeden z největších paláců v Evropě.

 


 

Praktické informace

Víza

Občané ČR a SR nepotřebují pro cestu do Španělska vízum.

Doprava

Z Prahy nebo Bratislavy létá do Španělska několik leteckých společností, například Iberia, Vueling, Ryanair nebo ČSA. Ceny letenek se většinou pohybují kolem 4 000 Kč za zpáteční letenku.

Ceny akčních letenek do Španělska se pak v případě dobré akce pohybují i kolem skvělých 1 500 Kč (především do Madridu se společností Ryanair)!

Společnost Ryanair také před nedávnem oznámila spuštění nových linek z Prahy do Madridu a Barcelony, v plánu je také linka do Málagy (ze které je možné snadno cestovat do Granady nebo Sevilly).

Ubytování

Barcelona a Madrid patří k dražším městům, ceny ubytování jsou však i tam poměrně příznivé. K dispozici je dostatek hotelů různých kategorií. Jih Španělska je obecně levnější, to platí i v případě ubytování. Například v Granadě můžete sehnat hotel za 500 Kč na osobu.

Ve Španělsku je také velké množství levných hostelů. Za noc v hostelech dáte většinou od 270 Kč, výjimkou je Barcelona, kde je možné sehnat ubytování ještě levněji.

Nejlepší období

Španělská léta bývají extrémně horká, nejlepším obdobím pro cesty je jaro a začátek podzimu.

 

 

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!