Thajsko: tip na 5 míst, která musíte vidět

Thajsko je místem mnoha možností. Podívejte se na naše cestovatelské tipy!

Facebooktwittergoogle_plus

V Thajsku můžete poznávat nejen kulturu a místní život, ale můžete též nahlédnout do oken s červenou lucernou… Divoká je tu nejen příroda, ale také největší plážová party na světě. Podívejte se na místa, která pro vás vybrala naše redaktorka Lenka Bucharová, odbornice na jihovýchodní Asii!

 

Kromě západu slunce si na ostrově Ko Phangan můžete užít také full moon party (foto: jeminichronicles)

1. Full moon party na Ko Phangan

Ko Phangan je tajemný ostrov pokrytý kokosovými plantážemi a deštným pralesem. Každý kousek ostrova vám ukáže jiný pohled na toto krásné místo. Máte rádi party? Mimo kouzelné pláže můžete zažít svůj životní úplněk. Na pláži Hat Rin na jihu ostrova se totiž odehrává legendární „Full Moon Party“. Severní strana ostrova nabízí pravý opak, písečné pláže s nedotčenou přírodou. Klid a opravdový odpočinek najdete právě v této části ostrova. Ve vnitrozemí na vás pak čeká pohled na vodopády a tropickou přírodní krásu.

Thajské hlavní město Bangkok nikdy nespí.

2. Bangkok: Město, které nikdy nespí

Pojmenovat Bangkok pravým názvem je jen pro opravdové odvážlivce. No řekněte taxikáři, že chcete jet do Krung Thep Maha Nakhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakututtiya Vishnukarm Prasit, což je místní název Bangkoku. My tedy raději zůstaneme u kratšího názvu.

V ulicích Bangkoku jsou tisíce lidí a lehce oděné ženy vás lákají na své show. Nečekejte žádnou rozpalující erotiku, v lepším případě vás netrefí pingpongový míček do hlavy. Ženy předvádí své „umění“, některé vás opravdu překvapí.

Bangkok je město, které nikdy nespí. Tisíce prolínajících se vůní vám připraví noční markety plné jídla. Ochutnejte třeba cvrčka na chilli!

Pattaya je oblíbená především mezi turisty hledajícími “červené lucerny”.

3. Pattaya s červenou lucernou v každém okně

Červené lucerny v oknech domů vám lehce odhalí své tajemství.  Pokud pro vás byl Bangkok na erotické možnosti moc malý, město Pattaya vám splní i ty nejtajnější představy. Kultura zde padla skoro v zapomnění a tak se toto město navštěvuje za účelem nemravných návrhů a tužeb. Pokud chcete z Thajska poznat opravdu vše, rozhodně toto město zařaďte do svého itineráře.

Ostrov Ko Phi Phi nabízí nádherné pláže a průzračně čistou vodu.

4. Ko Phi Phi: Místo, které jeho krása zničila

Ležíte na zapomenutém ostrově. Všude kolem vás je krásná, prázdná pláž a ticho. Voda je křišťálově čistá, takže můžete pozorovat podmořské království pouhým pohledem na dno. Tajuplný ostrov se díky turismu změnil v jedno z nejvíce navštěvovaných místThajsku. Nádherné pláže s průzračnou vodou, které vám odhalí krásu mořského života se staly lákadlem pro zájezdy a skupiny turistů. Zapomenutý ostrov byl objevený a stal se méně výjimečným místem v itineráři. Pokud si ale nenecháte turisty zkazit zážitek, naskytne se vám nádherný pohled na scenérii vodního života.

Město Čiang Mai je známé svými chrámy.

5. Čiang Mai, město kultury i přírodních krás

Jedno z nejkrásnějších thajských měst. Při návštěvě budete procházet městem po břehu řeky Ping a duchovní hora Doi Suthep se vám bude pyšnit svojí krásou za vašimi zády. Na obdiv thajské kultury je prostoru opravdu hodně. Máte možnost prozkoumat přes 100 chrámů na území starého města. Pokud máte dost památek, můžete vyrazit na trek okolo severu Thajska a prozkoumat přírodu divokých hor.

 


 

Praktické informace

Víza

Občané ČR nepotřebují pro vstup a pobyt na území Thajského království do 30 dnů za účelem turistiky víza. Pokud ke vstupu na území Thajska bude použit pozemní přechod, je maximální povolená doba pobytu pouze 15 dnů. Ke vstupu do země je nutné předložit platný cestovní doklad, jehož platnost je v době vstupu více než 6 měsíců, a prokázat finanční prostředky ve výši 10.000,- THB na osobu nebo 20.000,- THB na rodinu. Povolenou dobu pobytu lze v omezené míře prodloužit. Za tímto účelem je doporučeno obrátit se přímo na příslušný imigrační úřad a nevyužívat služeb soukromých zprostředkovatelů.

Aktuální informace o vízech najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Doprava

Nejvyužívanějšími letišti v Thajsku jsou Bangkok a Phuket. Z Prahy neexistuje přímé letecké spojení, nejlepší volbou jsou letenky společností Aeroflot, Ukraine, Finnair nebo Turkish s jedním přestupem. Další možností je využít přímých letů například z Vídně nebo z Mnichova.

Ubytování

Ubytování v Thajsku je velice levné. Není problém najít ubytování v hostelech za ceny do 100 Kč za noc, sehnat se dají i hostely za 75 Kč! V guesthousech, bungalovech a soukromých ubytovnách můžete sehnat ubytování za ceny kolem 150 Kč za noc. Pokud vyhledáváte raději luxusnější ubytování, najdete v Thajsku také bohatou nabídku ubytování v hotelech různých kategorií. 4* hotel se dá sehnat i za ceny pod 400 Kč za noc pro dva!

Kdy jet do Thajska

Nejlepší období pro cesty do Thajska je od listopadu do února. V tuto dobu lze po celé zemi očekávat nejlepší počasí. V severním Thajsku je období sucha od listopadu do května, zbytek roku je pak charakteristický silnými srážkami. Na západě jižního Thajska trvá období dešťů od dubna do října, na východě pak od září do prosince.

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...
Comments
  1. Tomáš

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!