Vízum do Íránu vyřídíte nově elektronicky

Cestovatelé mířící do Íránu mohou nově požádat on-line o elektronické vízum až na 90 dnů.

Facebooktwittergoogle_plus
Víza do Íránu je nově možné pořídit on-line

Víza do Íránu je nově možné pořídit on-line

 

Ministerstvo zahraničních věcí Íránu spustilo nový elektronický portál, který umožní cestovatelům jednoduše požádat o vízum on-line před příletem do země.

Občané 180 zemí včetně České republiky a Slovenska (chybí například USA, Anglie, Kanada a další) mohou nově požádat o víza on-line na speciálním portálu ministerstva zahraničí. V elektronickém formuláři je k žádosti potřeba přiložit aktuální fotografii a sken první stránky pasu žadatele. Pas musí být platný minimálně 6 měsíců. Podle informací ministerstva je v některých případech je možné, že žadatel o elektronické vízum bude pozván k pohovoru na blízkou ambasádu.

Elektronické vízum je žadatelům následně vydáváno po příletu na letištích v Teheránu, Isfahánu, Šírázu, Mašhadu a Orumíji. Podle oficiálního sdělení letiště v Orumíji zabere vydání elektronického víza na letišti jen několik minut. Vízum je pak vydáváno na 90 dnů.

Do současné doby bylo potřeba o vízum požádat buď v předstihu na příslušné ambasádě, nebo spoléhat na získání víza po příletu do země. Jeho vydání ale mnohdy trvalo i více než hodinu. V roce 2016 začal Írán vydávat turistická víza na dobu až 90 dnů.

 

Zdroj: eVisa IR-IRAN

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...
Comments
  1. Petra Slavíková

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!