Vízum do Íránu vyřídíte nově elektronicky

Cestovatelé mířící do Íránu mohou nově požádat on-line o elektronické vízum až na 90 dnů.

Facebooktwittergoogle_plus
Víza do Íránu je nově možné pořídit on-line

Víza do Íránu je nově možné pořídit on-line

 

Ministerstvo zahraničních věcí Íránu spustilo nový elektronický portál, který umožní cestovatelům jednoduše požádat o vízum on-line před příletem do země.

Občané 180 zemí včetně České republiky a Slovenska (chybí například USA, Anglie, Kanada a další) mohou nově požádat o víza on-line na speciálním portálu ministerstva zahraničí. V elektronickém formuláři je k žádosti potřeba přiložit aktuální fotografii a sken první stránky pasu žadatele. Pas musí být platný minimálně 6 měsíců. Podle informací ministerstva je v některých případech je možné, že žadatel o elektronické vízum bude pozván k pohovoru na blízkou ambasádu.

Elektronické vízum je žadatelům následně vydáváno po příletu na letištích v Teheránu, Isfahánu, Šírázu, Mašhadu a Orumíji. Podle oficiálního sdělení letiště v Orumíji zabere vydání elektronického víza na letišti jen několik minut. Vízum je pak vydáváno na 90 dnů.

Do současné doby bylo potřeba o vízum požádat buď v předstihu na příslušné ambasádě, nebo spoléhat na získání víza po příletu do země. Jeho vydání ale mnohdy trvalo i více než hodinu. V roce 2016 začal Írán vydávat turistická víza na dobu až 90 dnů.

 

Zdroj: eVisa IR-IRAN

Facebooktwittergoogle_plus
Ohodnoťte tento článek:
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Nově také na Facebooku!

Líbí se Vám naše stránky? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!